kurumsal

Hakkımızda

Dondurulmuş gida sektörünün yenilikçi yüzü olan Tareks Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti 1 Eylül 2013 tarihinde kurulmuştur.Adana daki ilk donuk içliköfte yapan firmadır. Türkiye’de ise sayılı firmalardan biri olmaya adaydır. Donuk gıdaya olan talebin artığı şu dönemde geleneksel tatlara olan ihtiyacı karşılamak için titizlikle çalışmaktadır.Ürün yelpazesindeki çeşitlilik (ıspanaklı, peynirli, tavuklu ve kıymalı içli köfte) Foddofood u diğer firmalardan ayıran en önemli özelliktir. Üretimde; hammadde şeçiminden son tüketiciye ulaşana kadar her aşamasını titizlikle ele alan firmamız gerçekleştirdiği dünya standartlarındaki üretim ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazanmıştır.

Vizyonumuz ; Tüketicimizi, müşterilerimizi, çalışanlarımızı her zaman memnun eden ve yüzünü güldüren lider bir gıda şirketi olmak.

Misyonumuz ; Tadı tüketicilerimizin damağında kalan geleneksel Türk damak tadına uygun, en lezzetli, en pratik ürünler ile değer yaratan lider yenilikçi bir marka olmak.

Ortağımız TAREKS TARIMSAL ÜRÜNLER LTD ŞTİ firması Çukurova Bölgesinde organik narenciye sektöründe söz sahibi bir firmadır. 2003 yılında sertifika almak üzere çalışmalara başlayan TAREKS TARIMSAL ÜRÜNLER LTD ŞTİ 2005-2006 yılında ilk ihracatını gerçekleştirmiş ve 2013-2014 sezonunda 9. ihracat ve pazarlama sezonunu tamamlamıştır. Bünyesinde 11 üreticiyi barındıran firmamız limon, greyfurt, portakal ve mandalina çeşitleri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Merkezi İzmir’de bulunan CONTROL UNION Gözetim ve Belgelendirme Ltd Şti tarafından kontrol edilen ve sertifikalandırılan firmamız 600MT Limon (enterdonat, mayer), 150MT Greyfurt (star-ruby, Ruby-red, Rio-Red), 60MT portakal (Washinton early Navel), ve hedef üretim 500MT olan, hali hazırda 2 yaşında olan, WMURCUT cinsi mandalina üretimi kapsamaktadir.